Pokud se rozhodnete trávit svoji dovolenou na katamaranu a prozatím s ním nemáte veliké zkušenosti, je rozumné pokud jste se rozhodli pro „Lagoon 400“

Jedná se o plavidlo střední velikosti -12 m – ,které má jednoduchou ovladatelnost a velmi dobré jízdní vlastnosti. Osobně jsem s ním proplouval typickou jarní bouří na středním Jadranu a tam kde ostatní posádky měly problémy, se tato loď chovala úplně klidně, tak že jak za kormidlem, tak posádce bylo poměrně dobře.

lagoon400

Katamaran měří 40ft což je 12m, má malý ponor 1,2 m a šířku přes 7 m. Jsou zde 4+2 kajuty, tak že je vhodný pro 8 dospělých. Každá lodice má samostatné sociální zařízení a pro každou kajutu je zde dostatečně velká šatna. Před přední kajutou je ještě jedna menší, kterou lze využívat buď pro posádku nebo pokud pluje rodina s dítětem může mít dítě společnost jak rodičů, tak se osamostatnit ve své kajutě, odkud je také možno vystoupit na palubu. Kuchyň, jídelna i sezením palubě poskytuje dostatečné množství prostoru jak pro vaření, konzumaci nejen jídla ale na rozdíl od podobně velikých jedno trupých jachet dostatečně veliké množství prostoru i na dětskou zábavu.

Tento katamarán mohu pouze doporučit. Je dostatečnou zárukou příjemné dovolené. Šťastnou plavbu a aspoň stopu pod kýlem, kap. Karel.